Iyeltak:Костел 5.jpg

Le contenu de la page n’est pas pris en charge dans d’autres langues.
Teliz mal Wikipedia.

Xantaf iyeltak(3000 × 4000 pixel, iyeltakaldo : 3,86 Mio, MIME ord : image/jpeg)

Bat iyeltak tir mal Wikimedia Commons ise gan yonar abdumimaks rotir zo faver. Pimtara moe inafu iyeltakbu valeveon zo nedir.

Pimtara

Lieu de la prise de vue49° 01′ 28,5″ N, 24° 22′ 15,28″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.Voir cet endroit et d’autres images sur : OpenStreetMapinfo
Pimtara
Українська: Костьол святого Валентина. Оригінальна споруда, яка через своє розміщення на пагорбі та досить нестандартну архітектуру для Калуша та району створює досить оригінальний і цікавий вигляд, який, безперечно, зацікавить туристів.
Поляки почали прибувати до Калуша наприкінці XVI століття. 
Історія костьолу святого Валентина починається 5 квітня 1464 року, коли польський король Казимир Ягайлончик надав фундацію на побудову у Калуші католицької святині.
Храм був споруджений із дерева, місце його розташування — невідоме. Можливо, він був на місці сучасного костьолу. У храмі були дерев’яні скульптури апостолів і пророків. Орган у 1475 році був завезений із Кракова. 
Упродовж 1464-1680 років костьол володів солеварнею.
Після татарських набігів і пожежі 1565 року храм дуже постраждав, проте, стараннями короля Стефана Баторія у 1578 році костьол відбудували, а у 1770 році дерев’яний храм був споруджений заново. У 2008 році на сайті краєзнавця Ірини Пустиннікової “Замки та храми України” (http://www.castles.com.ua) з’явилася підбірка давніх фотографій Калуша. На одній із них зображена сучасна споруда храму, однак у лівому верхньому куточку фотографії видно схожу споруду. Через маленький розмір фото важко із певністю сказати, що це за костьол. Та можна припустити, що це саме костел св. Валентина, зразка 1770 року.
1842 році католицька святиня була вимурувана. Посвятив її львівський єпископ. У костьолі зберігались унікальні стародруки, чудові срібні свічники, золоті чаші і позолочені шати ксьондзів.
За Польщі ліворуч від входу у храм стояв дубовий хрест з викарбуваними на його раменах словами польською мовою “Дотримай обіцяного”. 
У 1939 році храм був закритий і перетворений на зерносховище, а пізніше — у спортзал середньої школи. У 1990 році костьол передали у тимчасове користування громаді УПЦ КП, а у лютому 1999 року — повернули римо-католикам Калуша.
Тоді ж у костьолі розпочалися ремонтні роботи, було відновлено купол над вежею-дзвіницею, і на свято Чесного і Животворящого Хреста (за григоріанським календарем — 6 жовтня. — Авт.) 2000 року на верхівку костьолу був піднятий хрест. Із цієї нагоди привітання калушанам надіслав сам Папа Римський Іван-Павло ІІ.
Із типологічного боку — костьол побудований у неоготичному стилі, одноапсидний, із вежею-дзвіницею із заходу. Тип споруди — хрестоподібний.
Дві фронтові вежі були знесені досить швидко після його побудови і замінені шпилястими, які не збереглися.
Ceci est une photo d'un monument en Ukraine, numéro : 26-104-0040
Evla
Klita Pilkaf grabom
Askisik Родін Сергій

Sortara :

Moi, en tant que détenteur des droits d’auteur sur cette œuvre, je la publie sous la licence suivante :
w:fr:Creative Commons
gaara Milinde paká
Til nuyaf :
  • Ta walzilira – ta ksudara va kobara azu walzilira azu deara
  • Ta warzafa ponara – Ta zalera va grabom
Nope valevef kredeem :
  • gaara – Va folack govanzilil ise va gluyaxa godaful ise gobazel kase betara al zo skud. Laninde gonaskil voxe mekane gometiavel da gelfasik va rin ik rinafa favera vanovar.
  • Milinde paká – Ede va bat valdig betal ike artazukar ike voner, pune va nekis valdig wetce mila ok milafa sorta gu bat goxolel.


Légendes

Ajoutez en une ligne la description de ce que représente ce fichier

Éléments décrits dans ce fichier

dépeint français

créé par français

Valeur sans élément de Wikidata

rôle de l'objet français : photographe français
auteur ou autrice (chaîne) français : Родін Сергій

10 lerdeaksat 2012

49°1'28.502"N, 24°22'15.280"E

Iyeltakizvot

Witison va iyeltak inde in banugale awir, va evla/bartiv vulegal !!

Evla/BartivAlukLumeemFavesikSebuks
ref14 lerdeaksat 2012 à 14:48Aluk va siatos ke 14 lerdeaksat 2012 à 14:483000 × 4000 (3,86 Mio)Serg0768User created page with UploadWizard

Valevefa bugluyaxa va bat iyeltak :

Jadifa iyeltakura

Valevefi wiki va bat iyeltak malsaved :

Veyorigeem